Rehabilitacja 1
Rehabilitacja
Rehabilitacja w Przychodni Specjalistycznej ZIELIŃSCY prowadzona jest według najnowszej wiedzy medycznej. Nasz personel podnosi stale swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, konferencjach i sympozjach. Wprowadzamy nowe metody w rehabilitacji jaki są dostępne na świecie. Stały rozwój wiedzy o umiejętności pozwala nam lepiej pomagać Państwu.
Rehabilitacja prowadzona jest indywidualnie. Pacjent najpierw spotyka się z lekarzem i po zbadaniu otrzymuje propozycję dalszego postępowania. W sytuacji gdy konieczne są zabiegi Pacjent wspólnie z lekarzem ustalają zakres dalszego leczenia. Pacjent em opiekuje się jeden fizjoterapeuta, wybrany przez lekarza, który szczególnie specjalizuje się w leczeniu danej choroby. Spotkanie z fizjoterapeutą trwa około godziny. W tym czasie wykonywane są wszystkie konieczne zabiegi. Naszym zadaniem jest niesienie Państwu pomocy. Nie sprzedajemy pojedynczych zabiegów, Rehabilitacja jest postępowaniem kompleksowym i wielopłaszczyznowym, uzyskanie dobrego efektu wymaga czasem zastosowania kilku różnych metod. Jako specjaliści w rehabilitacji proponujemy Państwu nowoczesną, kompleksową, indywidualną fizjoterapię.
- Diagnostyka
- Badanie ortopedyczne – ocena narządu ruchu: kości, stawów, więzadeł, mięśni.
- Badanie neurologiczne – ocena działania układu nerwowego
- Badanie funkcjonalne – ocena funkcjonowania całego organizmu człowieka w trakcie ruchu, z uwzględnieniem współdziałania poszczególnych części narządu ruchu.
- Badanie podoskopowe statyczne i dynamiczne – ocena budowy stóp przy obciążeniu
Leczymy:
- Pacjentów po urazach kręgosłupa i stawów
- Pacjentów z chorobami kręgosłupa – dyskopatiami, zmianami zwyrodnieniowymi, bólami w zespołach przeciążeniowych
- Pacjentów z chorobami stawów obwodowych
- Pacjentów po urazach układu nerwowego
- Pacjentów po udarach mózgu
- Dzieci z chorobami wrodzonymi
- Zabiegi
- Punkcja stawów
- Podawanie dostawowe leków – w chorobach stawów często najlepszym sposobem na podanie leku jest iniekcja dostawowa. Lek trafia bezpośrednio do chorego stawu, w minimalnym stopniu działając na cały organizm. Czasami iniekcje należy powtórzyć, zależy to od stopnia zaawansowania choroby. Zastrzyki dostawowe wykonywane są przez lekarza.
- Punkcje pod kontrolą obrazu USG – wykorzystanie USG w czasie punkcji pozwala podać lek w miejsca trudno dostępne, położone głęboko, o małych rozmiarach. Stały podgląd wprowadzanej igły w trakcie zabiegu zapewnia bezpieczeństwo Pacjentowi, a lekarze dokładni e widzi miejsce gdzie musi podać lek
- Kiedy wykorzystujemy usg do wykonania punkcji?
- Leczenie zapaleń kaletek np. tzw torbiel dołu podkolanowego, zapalenie kaletki podbarkowej
- Ewakuacja torbieli nadgarstka
- Leczenie zapaleń pochewek ścięgnistych np. choroba deQuerweina
- Podawanie leków do stawów np. do stawu biodrowego – można oczywiście wykonać punkcję bez podglądu w usg, jednak stałe śledzenie igły w czasie zabiegu daje pewność, że lek trafił tak gdzie trzeba
- Kiedy wykorzystujemy usg do wykonania punkcji?
- Ewakuacja zwapnień ze ścięgien pod kontrolą USG – w wapniejącym zapaleniu ścięgien, które występuje w obrębie barku, w ścięgnach stożka rotatorów powstają zwapnienia, które można usunąć poprzez punkcję pod kontrolą usg, alternatywą jest artroskopia barku.
- Kinezyterapia – ćwiczenia
- Punkcja stawów
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.