Telefon do rejestracji przychodni: 29 643 88 83

Wkładki ortopedyczne Formthothics

Powrót

Wkładki ortopedyczne muszą być dopasowane do każdej stopy indywidualnie. Wkładki Formthotics zapewniają podparcie całej stopy, równomiernie rozkładając obciążenia. Dzięki wykorzystaniu specjalnej termoplastycznej pianki wkładki dopasowane są idealnie do Państwa stóp. Specjalne kliny i peloty umożliwiają skorygowanie wkładek tak jak wymaga tego każda stopa. Wkładki Formthotics występują w różnych kształtach i twardościach tak by umożliwić właściwy wybór dla każdego człowieka.

Komu proponujemy wkładki?

Dzieciom z wadami stóp – wkładki umożliwiają korekcję większości wad stóp u dzieci, bez konieczności noszenia twardych butów ortopedycznych
Dorosłym z wadami stóp wrodzonymi – nie skorygujemy wady, ale zastosowane wkładek poprawi biomechanikę, rozłoży obciążenia na właściwe miejsca i zmniejszy dolegliwości
Dorosłym z nabytymi wadami stóp np. płaskostopie poprzeczne – wkładki skorygują ustawienie stopy i poprawią komfort chodzenia
Sportowcom do butów treningowych. Biegacze dobrze wiedzą o możliwościach wyboru butów w trzech typach: pronujące, supinujące, neutralne.

Wkładki Formthotics maja nieskończenie wiele typów korekcji, zależy to jedynie od Państwa potrzeb i decyzji lekarza. My dajemy Państwu możliwość indywidualnego dopasowania wkładek o nieskończonych możliwościach dopasowania i korekcji.

Każdemu kto dba o swoje stopy – jeśli pracujecie Państwo dużo stojąc lub chodząc to wkładki Formthotics zapobiegną przeciążeniom w obrębie stóp, które przenoszą się na kolana, biodra i kręgosłup.

Wykonanie wkładek

Czas wykonania około 30 minut.
Na pierwszą wizytę, na dopasowanie wkładek, należy zabrać sznurowane lub zapinane na rzep buty najlepiej sportowe. Wkładki są dopasowywane na jednej wizycie.

Użytkowanie wkładek
Wkładki muszą być przekładane miedzy wszystkimi butami pacjenta.
Kupując nowe buty warto zabrać ze sobą wkładki w celu przymierzenia. W butach w których można wyjąć oryginalną wkładkę trzeba ją wyjąć.
Wkładki można włożyć do każdego obuwia które ma zapiętek, chodzi jedynie o utrzymanie wkładki w bucie.
Wkładki można myć szczotką w dowolnym detergencie, w letniej wodzie, suszyć w temperaturze pokojowej.
Wizyty kontrolne, z korekcją wkładek, u dzieci co 3 miesiące, u dorosłych co 6 miesięcy.

Wkładki ortopedyczne indywidualnie dopasowane Formthotics
Różne kształty wkładek w zależności od budowy stopy
– Formthotics Original
– Formthotics Low Profile
– Formthotics Low Volume
– Formthotics Junior
Różne twardości wkładek w zależności od potrzeb pacjenta i wymogów korekcji
Wersja z pianki pojedynczej gęstości
– twarda
– średnio twarda
– średnia
– miękka
– super miękka
Wersja z pianki podwójnej gęstości
– twarda
– średnio twarda
– średnia